Itt a tavasz és mindenki örül ennek a nyárias időnek.:) Én is nagyon örülök.:)
Ezek itt pedig Tavaszi Versek. : )
Tavasz váró
Jön a tavasz hozzánk Ezek itt pedig Tavaszi Versek. : )
Tavasz váró
nem önként úgy hozzák
fehér kezű fáradt reggelek,
csicseregve rám szól:
Ugorj ki az ágyból!
Nem tehetek mást, hát felkelek...
Színesek az utcák
a rigók is tudják
azt dalolják itt a kikelet,
hangosak az álmok
velük kiabálok:
Űzzük együtt el most a telet!
Itt a meleg nem vár
nagykabát sem kell már
boldogok a fázós emberek,
ébredező vágyak
virágok közt járnak
minden göncöt én is levetek!
Virágoskertem
Virágoskertemben a reggel,harmatcseppben mosdik,
virágoskertemben a nap is,
szép csendben lenyugszik.
Virágoskertemben a meggyfa,
mosolyogva alszik,
virágoskertemben a szellő,
meggyfa mögé bújik.
Virágoskertemben a rózsám,
felfelé is kúszik
virágoskertemben a béka,
zöld tavában úszik.
Virágoskertemben a veréb,
sosem bogarászik,
virágoskertemben a bogár,
boldogan elmászik.
Virágoskertemben az eper,
borsomra telepszik,
virágoskertemben a borsó,
Ő rá, nem haragszik.
Virágoskertemben a lelkem,
szépséggel megtelik,
virágoskertemben a szívem,
mindig meg-megnyugszik.
Itt a tavasz
Lent az erdő csupasz fáján,jön a tavasz felnevet.
Itt felejtett víg mosollyal,
felszárítja a könnyeket.
Örüljünk, hogy a régi álom,
hozzánk újra visszatér.
Nem lesz hideg már a tájon,
elbúcsúzik a fagyos tél.
Leng szellő, az erdő remeg,
alant hóvirág tenger fogad.
Vígan csobognak a csermelyek,
zöldbe öltözik a lombozat.
Oly szép a tavasz hűsítő varázsa,
szellő átsuhan az öreg fák alatt.
Fátyolt sző a nap aranyló sugárba,
csendesen leszáll az alkonyat.
Tavaszváró
Fagyos markát nyitogatja már a tél,jégcsap-szakálla olvad az ereszen,
suhogó ostorral kergeti a szél,
űzi végig vidáman a kertemen.
Fehér bundáját az árokba dobja,
majd elnyűtt pulóverében elszalad,
szendergő virágok szíve megdobban,
ébredeznek a nagy csendes hó alatt.
Nyújtóznak egyet a fák és a bokrok,
lerázzák ágaikról a hideget,
dalol a csalogány, a rigó boldog,
vígan száll didergő háztetők felett.
A langyos szellők hordják a híreket,
- aranykoronáját felvette a Nap -
kék dolmányában lépked a cinege,
és kihirdeti, hogy: megjött a tavasz!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése