2011. március 23., szerda

Itt a tavasz és mindenki örül ennek a nyárias időnek.:) Én is nagyon örülök.:)
Ezek itt pedig Tavaszi Versek. : )



Tavasz váró
Jön a tavasz hozzánk 
nem önként úgy hozzák 
fehér kezű fáradt reggelek, 
csicseregve rám szól: 
Ugorj ki az ágyból! 
Nem tehetek mást, hát felkelek... 

Színesek az utcák 
a rigók is tudják 
azt dalolják itt a kikelet, 
hangosak az álmok 
velük kiabálok: 
Űzzük együtt el most a telet! 

Itt a meleg nem vár 
nagykabát sem kell már 
boldogok a fázós emberek, 
ébredező vágyak 
virágok közt járnak 
minden göncöt én is levetek!


Virágoskertem
Virágoskertemben a reggel,
harmatcseppben mosdik,
virágoskertemben a nap is,
szép csendben lenyugszik.

Virágoskertemben a meggyfa,
mosolyogva alszik,
virágoskertemben a szellő,
meggyfa mögé bújik.

Virágoskertemben a rózsám,
felfelé is kúszik
virágoskertemben a béka,
zöld tavában úszik.

Virágoskertemben a veréb,
sosem bogarászik,
virágoskertemben a bogár,
boldogan elmászik.

Virágoskertemben az eper,
borsomra telepszik,
virágoskertemben a borsó,
Ő rá, nem haragszik.

Virágoskertemben a lelkem,
szépséggel megtelik,
virágoskertemben a szívem,
mindig meg-megnyugszik.


Itt a tavasz
Lent az erdő csupasz fáján,
jön a tavasz felnevet.
Itt felejtett víg mosollyal,
felszárítja a könnyeket.

Örüljünk, hogy a régi álom,
hozzánk újra visszatér.
Nem lesz hideg már a tájon,
elbúcsúzik a fagyos tél.

Leng szellő, az erdő remeg,
alant hóvirág tenger fogad.
Vígan csobognak a csermelyek,
zöldbe öltözik a lombozat.

Oly szép a tavasz hűsítő varázsa,
szellő átsuhan az öreg fák alatt.
Fátyolt sző a nap aranyló sugárba,
csendesen leszáll az alkonyat.


Tavaszváró
Fagyos markát nyitogatja már a tél,
jégcsap-szakálla olvad az ereszen,
suhogó ostorral kergeti a szél,
űzi végig vidáman a kertemen.
Fehér bundáját az árokba dobja,
majd elnyűtt pulóverében elszalad,
szendergő virágok szíve megdobban,
ébredeznek a nagy csendes hó alatt.

Nyújtóznak egyet a fák és a bokrok,
lerázzák ágaikról a hideget,
dalol a csalogány, a rigó boldog,
vígan száll didergő háztetők felett.
A langyos szellők hordják a híreket,
- aranykoronáját felvette a Nap -
kék dolmányában lépked a cinege,
és kihirdeti, hogy: megjött a tavasz!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése